Anketa

Využili by jste placené služby vzdálené správy PC?
 
Geek trička

VNC ®

originální cross-platformní řešení dálkového ovládání

VNC je softwarové dálkové ovládání, které umožňuje zobrazení a plně komunikuje s jedním desktop počítačem (dále jen "VNC server") za použití jednoduchého programu ("VNC viewer") nebo na jiné pracovní ploše počítače kdekoli na internetu. Dva počítače nemusejí být stejného typu, můžete například použít VNC k zobrazení systému Windows Vista desktop v kanceláři na Linuxu nebo Mac počítači doma. Pro maximální jednoduchost je i prohlížeč Java, takže na každém pracovním stole je možné ovládat na dálku z prohlížeče bez nutnosti instalace software.
VNC je využívané mnoha miliony uživatelů nejen v oblasti IT. Na výběr je několik verzí, včetně bezplatné verze a některé lepší komerční verze.

Aplikace VNC ®

VNC má širokou škálu aplikací, včetně správy systému, podpory IT a asistenční služby. To může být použito na podporu mobilních uživatelů pro zajištění vzdáleného přístupu doma nebo na cestách. Systém umožňuje několik spojení na stejný desktop, poskytující neocenitelný nástroj pro spolupráci, nebo sdílenou práci na pracovišti.
V praxi je to tak, že jeden kolega sedí u stolu v Praze a používá VNC a tím převezme kontrolu počítače svého kamaráda v Londýně a sám mu ukáže, jak nainstalovat a používat nový software.
Velmi časté je to u obchodních aplikací VNC ve vzdáleném systému správy, které umožňují správcům převzít kontrolu nad zaměstnanci strojů pro diagnostiku a opravu problémů nebo pro přístup k serveru a spravovat stroje. VNC může být také použit pro flexibilní hot-desking prostředí tím, že umožňuje zaměstnancům přístup ke svému úřadu desktopové a serverové stroje z libovolného počítače v sídle společnosti nebo z jiných vzdálených míst, bez ohledu na typ počítačů zapojených na obou koncích.
VNC je široce používán ve vzdělávacím kontextu, například umožňuje distribuované skupině studentů současně zobrazit na obrazovce počítače zmanipulovaného instruktora nebo aby instruktor převzal kontrolu nad počítači studentů, a pomůže nebo jim poradí. Samozřejmě, jak tyto příklady ukazují, použití VNC je opravdu velmi rozmanité a používá ho mnoho milionů uživatelů.

Více informací na http://www.realvnc.com/